Andalee // Mexico

Hobused, mäed ja uus tundmatus!

¡Andalee! - Nomaadide hoburännak Mehhikos 2009.


Sooviga saada sügavamat mõistmist oma elust ja olust siin Euroopas, võtsime õe Marianiga nõuks Ameerika mandrile rändama minna. Reis tundmatusse sõna otseses mõttes. Kuus kuud möödus kaktustemaal kui kotkatiivul, päevad olid hoogsad ning nädalad näitasid pühendumuse hinda ja kuud andsid mõista meelerahu seisundist. Nõnda viis tundmatus meid kokku hobukaravaniga. 

Sedasi me seiklesimegi kui nomaadid üheskoos 30 hobuse ning nende rahvusvaheliste peremeestega mööda Mehhiko mägikülasid. Peamine tähelepanu koondus pisikestes külakoolides laste keskonnateadlikuse suuredamisele. Mängulised töötoad, interaktiivselt õpetlikud etendused ja laste kodutööna valmivad loosungid kulmineerusid igas linnas ühiseks marsiks Emakese Maa eest. “Marcha por la Tierra” . Hobuste juhtimisel kõndisime piketeerides ja tänavaid prahist puhastades mööda külatänavaid. Teel liitus meiega üha rohkem ja rohkem lapsi koos oma vanematega. Õhtule pani punkti meie grupi poolt ettevalmistatud akrobaatilis-tantsuline etteaste üheskoos elava karavaniansambliga.

Taimne söök valmis pea eranditult lõkketulel ning värskendust pakkusid meie laagriplatside läheduses asuvad jõed ja järved. Üheskoos hobustega ja inimestega pikka aega looduses elamine võib kujuneda ka isiklikuks vastupidavustreeninguks, mile peamisteks harjutusteks on koostöö, kommunikatsioon ja paindlikus.

Koostöös Jaapani fotograafi Joshihiro Koitaniga suutsime kolme kuu vältel toimunut dokumenteerida. Käesolev näitus on inspireeritud inimese ja hobuse vahetust suhtlusest ning kultuurilistest üllatustest, milleni seiklus hobustel mind viis.
See oli karavani kümnes juubeliaasta. Nomads United sai alguse India kõrbetes, liikudes sealt edasi Argentiinasse ning sealt mööda Vaikse-Ookeani rannikut Mehhikosse.

* “Edasi!“ - Mehhiko käsuhüüe hobustele.

http://www.facebook.com/NomadsUnited 

Toimunud näitused :

2010 - Matsalu Loodusfilmide festival
2011 - Tartu Maailmafilmi festival
2012 - Nõo Reaalgümnaasium
2012 - Koeru kultuurikeskus

Print / DieselArts Epson Hot press natural paberile 
Tiraaž / 10
Hind / 150€ + teostus


Eelmine
Canada
Järgmine
Indovõrr

2 vastust

Email again:
gAdszyuovNJED 24. detsember 2019
DlLyheKOSRNur
kaLDmMtVRgAESKuJ 24. detsember 2019
vlqkPCUDg